zarib
26 اسفند 1401 - 17:34

استاندار مازندران: زباله‌سوز ساری شهریور ۱۴۰۲ افتتاح می شود

استاندار مازندران درباره پروژه زباله سوز ساری گفت: براساس قولی که داده بودند قرار بود فاز اول پروژه ۲۲ بهمن افتتاح شود ولی اشکالاتی به وجود آمد از مسیری که در بحث انتقال تاسیسات از کشور چین بودمشکلات برطرف شد و با تامین مالی مطمئن هستیم شهریور ماه این مجموعه افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سیدمحمود حسینی‌پور در بازدید از کارخانه زباله‌سوز ساری، اظهار کرد: نخست باید بگوییم طی بازدید قبلی تا امروز اتفاقات خوبی رخ داد و کارهای خوبی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه طی ۱۰ سال گذشته از پیشرفت فیزیکی ۴۳ درصدی طی یک سال به ۹۴ درصد رسید، افزود: یکی از مباحث مهم بحث تامین مالی است که به دستور رئیس‌جمهور بودجه خوبی در این زمینه اختصاص یافت.

استاندار مازندران اضافه کرد: از این پس مصمم هستیم بودجه لازم را تامین کنیم.

حسینی‌پور تصریح کرد: این پروژه جز پروژه‌هایی است که یک‌سری اختلاف نظرهایی در بحث بودجه‌ای وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: آنچه مهم است این بوده اراده کردیم و حتما به پایان برسانیم؛ به این دلیل که هزینه‌ای که روزانه برای حمل زباله ساری و اطراف آن انجام می‌دهیم بسیار سنگین است و اگر این هزینه وارد تیم مجموعه شود، اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

استاندار مازندران یادآور شد: نگاه ما این است با قول پیمانکار تا شهریور ماه این پروژه را راه‌اندازی کنیم.

حسینی‌پور گفت: البته یک اشکالی به وجود آمد آن اینکه براساس قولی که داده بودند، قرار بود فاز نخست پروژه ۲۲ بهمن افتتاح شود ولی اشکالاتی به وجود آمد از مسیری که در بحث انتقال تاسیسات از کشور چین بود، مشکلات برطرف شد با تامین مالی مطمئن هستیم شهریور ماه این مجموعه افتتاح خواهد شد.

پایان پیام/۸۶۰۳۴/م

منبع: فارس
شناسه خبر: 1097980