zarib
04 خرداد 1402 - 09:33

اختصاص بیش از ۳۱۹ میلیارد تومان اعتبار به حوزه فرهنگ همدان

همدان- فرماندار همدان با بیان اینکه در سفر رییس جمهور بیش از ۳۱۹ میلیارد تومان در حوزه فرهنگ و ارشاد اعتبار در نظر گرفته شد، گفت: امیدواریم زیرساختهای مناسب فرهنگی و هنری در همدان ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسلم مخفی در جمع هنرمندان همدانی با بیان اینکه نگاه دولت مردمی توجه و کرامت اهل فرهنگ و هنر است؛ اظهار کرد: همدان در کنار القاب بزرگی همچون دارالمجاهدین و دارالمومنین به پایتخت تاریخ و تمدن نیز شهره است.

وی ادامه داد: همدان با قدمت تاریخی کهن خود و وجود مفاخر بزرگ در حوزه فرهنگ و ادب و هنر حرف‌های زیادی برای گفتن در این عرصه مهم دارد.

فرماندار همدان یادآور شد: همدان، بسترهای لازم را برای برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های فرهنگی و هنری دارد و در گذشته‌ها نیز این برنامه‌ها را در سطح قابل قبولی برگزار کرده است.

مخفی با بیان اینکه نگاه مدیریت ارشد استان استفاده از تمام این ظرفیت‌ها است و هیچ جشنواره‌ای از همدان بیرون نمی‌رود، خاطرنشان کرد: در سفر رئیس جمهور بیش از ۳۱۹ میلیارد تومان در حوزه فرهنگ و ارشاد اعتبار در نظر گرفته شده است؛ امیدواریم با اختصاص این اعتبارات زیرساخت‌های مناسب فرهنگی و هنری در استان همدان ایجاد شود.

وی یادآور شد: از هنرمندان عزیز می‌خواهیم که در حوزه ثبت جهانی هگمتانه که یک فرصت بی نظیر برای استان همدان است به یاری مدیران و متولیان کار بیایند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1237164